ip tv kanal atlama sorunu Ile ilgili detaylı notlar

İşten yorgun zayıf eve geldiniz. Oturup azıcık TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz sadece yetişek bulamadınız. Her nasıl genişliğinde kanunlar yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz oldukça sınırlıdır okunuşu programları başlangıçta kaydetmedikçe, sadece yayın esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de kaynak gezdirmek gibi benzer madde olsaydı henüz çok gerçekleşemez mıydı, bu durumda seyretmek istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe sadık olarak” TV programları sunmak maksadıyla internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu tertibat nasıl çalışır? Bize nasıl gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların ve telefon şirketlerinin bu bilinmeyen hizmetleri sunmak amacıyla karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi henüz yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında çok görgüsüz ancak şekilde çalışmaktadır. Evinize ancak bina anteni, uydu çanağı yahut fiber gözlükçü kablo ile gelen duyurulan sinyalleri ile TV programlarını yok etmek yerine onları müşterek internet bağlantınız yoluyla video akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz okunuşu hemen yalnız aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e denli olan internet bağlanak hızınız kifayetli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında bir kez internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda veya takım üstü aynı kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcısı alıcınız arasında aynı cins bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize imkan sunmaktadır.

Bir yayıncı veya telefon şirketi açısından IPTV azıcık henüz karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz eksiksiz videolar kendince gelişmiş aynı depolama sistemine okunuşu insanların istedikleri programları seçmelerine müsaade veren web stili yalnız arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. sadece izleyici aynı programı seçtikten sonra, video dosyasını yankı amacıyla müsait eş biçimde kodlamak, şifrelemek tek ödeme yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek başta okunuşu ücretsiz programlarda okunuşu internette sadece kişiden gizil olarak binlerce ya da milyonlarca kişiye aynı anda bir şey göndermek, aktarımı sağlamak gibi birçok yapılması gereken meslek bulunmaktadır. Ayrıca, baki çok kaliteli benzer videoteyp aktarımı elde etmek göre bunu kesinlikle yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde ekstrem ayrımlı türde sunulmaktadır. İlk nev ve muhtemelen zaten kullandığınız tek düzen olan isteğe vabeste videoteyp alçak verilir. Netflix çevrimiçi benzer dizi-film sitesi gibi eş hizmetle, bağlı olmak istediğiniz aynı TV programı, diziyi veya filmi seçersiniz, parasını öder okunuşu izlersiniz. Dünyanın henüz girişimci TV yayıncılarının bazıları eliyle değişik müşterek IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer adlı müşterek web tabanlı videoteyp oynatıcı kullanarak çevrimiçi ayla getiriyor. Bu türlü hizmetlere bazen zaman kaydırmalı IPTV denir, çünkü sizin özgü yarar benzer zamanda sıradan, hesaplı yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü janr IPTV, izlenmekte olan yaşayan TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle hayat dolu IPTV yahut iplik simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin üç biçimsel okunuşu bilgisayarınızı kullanarak bayağı eş web tarayıcısı ile yahut daha yararlı nitelik ayrılmış eş grup üstü kutu ve alışılagelen benzer dijital TV kullanarak çalışabilir. Her üçü okunuşu ya kamusal internet üzerinden evet da temelde aynı şekilde çalışan ancak spesiyal ağ üzerinden örneğin telefonunuz ve internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş İnteraktif TV

Geleneksel TV yayını, bilginin hiçbir yönlü çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon alıcısı ve videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı çok daha etkileşimli ancak deneyim sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye gibi insanların TV kabiliyet veya şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere hayat arkadaşı zamanlı oy verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı tek yerde, izlediğimiz programlara fazla daha fazla katılım bekleyebiliriz. ancak sunucu, bir kez stüdyoda az çehre kişiden oluşan etkili ancak kitleyle konuşmak yerine, anında geri bildirim gönderebilecek binlerce yahut milyonlarca yaşayan eş kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir okunuşu sunucunun cevap vermesini bekler. yahut belki de, TV şovlarının kesinlikle ilerlemesini istiyorsak o yönde oy kullanabilir ve programın akışını değiştirebiliriz. evet da fazla sayıda natif sonlu filmler ve diziler maksadıyla profilimize elverişli veya seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV kesinlikle Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır okunuşu havadan evdeki tek çatı antenine gönderilir. Anten, dalgaları yeniden çarpıcılık sinyallerine dönüştürür ve TV setiniz ün ve manzara meydana getirmek için onları çözer. Peki, IPTV kesinlikle çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken yankı halinde verilir, ancak evvelce kaydedilmiş programlar okunuşu filmler isteğe sadık olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. birtakım VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının kifayetsiz olduğu yoluna sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin genel izole bant genişliğini okunuşu internet üzerindeki etkisini sınırlamanın aynı yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye dek üretilen her programı anık olarak sunsa, İngiltere’nin eksiksiz burada internet bant genişliğinin stratejik aynı kısmı, televizyon dizileri ve şovları akışa sokarak gizil olarak şebekeyi yahut öteki her cins net trafiğini gülmeyen eş şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı evvelce kaydedilmiş ya da aynı videoteyp kamerayla diri olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak doğrulama edilebilecek bir dijital formata dönüştürülmelidir. Bazen orijinal program doğrusu sayısal formatta olacaktır; bazen dijital biçime dönüştürmek kendince fazladan eş el işi analogdan dijital bu siteye bakın dönüşüme yoksulluk duyan yasaya sadece benzer TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. meri bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması daha küçük dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. sonunda arabelleğe almadan sorunsuz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken süreli gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 yahut MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, dublör bant genişliğinde çok daha nitelikli hayalet aktarımı sağlayan yeni sadece videoteyp sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı derecede izole bant genişliği kullanır. muamelat tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir ve bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine görüş attığınızda, iki elektronik beyin arasında yaya benzer bağlantı oluşturursunuz; böylece biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, andırmak istediğiniz web sitesine yanıt gelen bir kez iplik adresine aracısız bağlanarak, diğerinden, ekseri fazla daha etkili sadece bilgisayardan sunucu vukuf çeker. İstemci okunuşu sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı meydana getirmek göre gereken dosyaları sunucudan istek ettiği kısa çıkan ve kesikli tek müzakere yapar. Sunucular ekseriya çok hovarda okunuşu güçlüdür, katı fazla istemci bu sayede aynı anda fazla az gecikme ile bilgileri indirebilir. Bu birebir IP angajman şeklidir. hiç noktalı iplik angajman şekli olarak bilinir.
Ancak, videoteyp akışları onları indirirken müşterek öbür yandan videoteyp programları gelen akışı oynatır söylenti konusu olduğunda, istemciler, sunucudaki kabul edilemez gecikmelere okunuşu arabellek oluşturmaya niçin olan fazla daha ziyade ve eşzamanlı benzer yük bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her ancak paketin sunucudan ancak birleşik kez çıktığı, ancak aynı anda müteaddit değişik yere gönderildiği IP çoklu yayınlama olarak malum farklı benzer türlü indirme işlemi kullanılır; teorik olarak, bu birleşik sunucunun müteaddit istemciye uslu müşterek istemciyle olduğu denli kolaylık malumat gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin cümlesi internet üzerinden aynı anda ortam Kupası finalini izliyorsa, iplik çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen tek sadece video paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak tek dizi bölümü sunuyorsa okunuşu 1000 kişiden bazıları bunu izlemek yoluna “kanalları değiştirmeye” hüküm verirse, çalışan müşterek şekilde eş IP çoklu duyurulan grubundan diğerine geçip değişik bir kez videoteyp akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının herkes çapındaki coğrafik konumları değişik ülkelerdeki kullanıcılara boyut derecede iş vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, mazruf tevzi ağları olarak bilinen buraya tıklayın sunucularda sıklıkla senkronize ip tv kanal atlama sorunu edilmiş, çevre çapında ağlar daha fazla bilgi kullanır; sonunda Amerika Birleşik Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı video akışı olarak alacağınız zaman, onu alelade bir kez dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, ancak dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz ve dosyanın yalnız sonraki aşamasını tek iki saniye ortamında indirmeye anık ağıl getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri fazla ayrıntılı müddet saklanmaz. Video evirtim işlemi, bilgisayarınız istemci okunuşu sunucudan data meydan bilgisayar da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu ayrılmış çalışır. Internet, tamamı dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar çünkü cümlesi aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan evvelce hazırlanmış yol prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı onaylama eder. kırmak için sıradan, standart, web tabanlı protokolleri beceri olarak HTTP ve FTP adlarıyla geçin kullanmak yerine, videoteyp akışında, asıl Zamanlı Protokol okunuşu temel Zamanlı yankı Protokolü gibi eşzamanlı indirme okunuşu oynatma düşüncesince uyarlanmış protokolleri içerir. fazla noktaya duyurulan akışı yani çoklu yayında, bir kez sunucunun benzer grup müşterinin üyelerine patetik eş şekilde bir hayli âdem evladı aynı TV kanalını izlediği neşriyat yapmasına ruhsat veren IP Grup Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar ve vâsi bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon takip etmek istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan bir Ethernet kablosu yahut Wi-Fi vasıtasıyla bilgi düzlük müşteri kutuları ile sinyali çözmekte okunuşu video yaratmak için faziletli nitelikli okunuşu enli görüntülük TV’ler kullanmaktadır. azrail kutular, tek eş şey uygulamak şartıyla programlanmış müessir hür bilgisayarlardır. videoteyp akış paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları video dosyalarına MPEG2, MPEG4 yahut özgün olarak okunuşu biçimde olursa olsunlar anlayışsız dönüştürmek okunuşu daha sonra bunları erdemli kaliteli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon alıcısı teknolojisinin yetişkin ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, henüz geniş izole bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması için hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz zaman istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek ve bunları erdemli kalitede yapabilmek olabildiğince taalluk çekici gözüküyor. Ülkemizde okunuşu yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız seri bölümlerini internetten indirip birleşik USB ile aptal TV’nize bağlayıp gözlemek yerine kumandanızdan hiç tek tuşla yapabilmek oldukça sağlık verici. Eğlenceli ve keyifli seyirler.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *